يكشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - 26 شوال 1437

پیامبران

مسلمانان جهان

علماء و أعلام

از منظر دیگران

اماکن اسلامی

مناجات و أدعية

أهل بیت (ع)

خدمات فرهنگی اجتماعی

مقالات

استفتاءات

تألیفات

اخبار

زندگی نامه

تصاویر مرتبط

 

 

دیدار هیأت حماس با علامه سید علی فضل الله

حجة الاسلام والمسلمین علامه سید علی فضل الله هیأتی از جنبش مقاومت اسلامی (حماس) را به ریاست علی برکة نماینده این جنبش در لبنان به حضور پذیرفت.

 

حجة الاسلام والمسلمین علامه سید علی فضل الله هیأتی از جنبش مقاومت اسلامی (حماس) را به ریاست علی برکة نماینده این جنبش در لبنان به حضور پذیرفت. علی برکة بهترین درود‌ها و سلام‌های رهبری حماس را به علامه سید علی فضل الله ابلاغ نمود. در این دیدار آخرین تحولات فلسطین از جمله حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، یهودی سازی قدس، آشتی ملی فلسطینی و تحولات سریع جهان عرب و نقش جنبش‌های اسلامی در مرحله آتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار حجة الاسلام والمسلمین علامه سید علی فضل الله تأکید داشت: هر گونه پرداختن به اوضاع منطقه عربی و اسلامی باید از منظر اهتمام به وحدت مواضع اسلامی و مقابله با فرقه گرایی و تعصب و فتنه فرقه‌ای که برای منطقه تهیه دیده شده، با یک طرح اسلامی فراگیر و همه جانبه صورت بگیرد.

در این دیدار سید علی فضل الله بر هماهنگی جنبش‌های اسلامی برای کنترل هر گونه فرقه گرایی و به راه انداختن طرح کامل اسلامی کامل برای مقابله با همه فتنه‌ها و حمایت از همه عناصر ملی و اسلامی تأکید داشت.

ایشان در این دیدار تأکید داشت: مسؤولیت همگان است که برای رویارویی با تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی، در کنار ملت فلسطین قرار بگیرند. به ویژه اینکه دولت آمریکا دست رژیم صهیونیستی را برای انجام هر گونه تجاوزی باز گذاشته است و مرحله جدید پیش رو نیز حکایتگر تؤطئه‌های بزرگی ضد فلسطین و قضیه فلسطین می‌باشد.

بعد از این دیدار علی برکة نماینده جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در لبنان اظهار داشت: به دیدار جناب سید علی فضل الله آمدیم و اوضاع دنیای اسلام به صورت عام و جهان عرب به صورت خاص را مورد بحث و بررسی قرار دادیم. اوضاع فلسطین و تجاوزات رژیم صهیونیستی ضد ملت فلسطین، بویژه وقایعی که اخیراً در نوار غزه روی داده و تجاوزات وحشیانه‌ای که علیه مردم فلسطین به وقوع پیوسته و بیست و پنج شهید و ده‌ها مجروح به جای گذاشته است، به شکل ویژه مورد بحث واقع شد. مقاومت اسلامی با واکنش‌های خود دشمن را مجبور کرد که به تجاوزات خود پایان دهد و شرایط مقاومت اسلامی اعم از التزام به آتش بس و توقف ترورهای سیاسی را بپذیرد.

وی افزود: هم چنین معظم له را در جریان اقدامات دشمن صهیونیستی مانند تداوم یهودی سازی قدس، خصوصاً یهودی سازی مکان‌های مقدس اسلامی و مسیحی و به ویژه تسلط بر مسجد الاقصی قرار دادیم. هم چنین ایشان را در جریان آشتی ملی فلسطینی قرار دادیم. برای ایشان تأکید داشتیم که جنبش حماس اصرار دارد که این آشتی با موفقیت همراه شود. مسؤولیت تأخیر در کامل شدن این آشتی متوجه دشمن است. زیرا دشمن نپذیرفت که انتخابات فلسطینی در کرانه غربی و قدس و نوار غزه انجام شود. خواست ما از دولت آینده فلسطینی این است که انتخابات را در کرانه غربی و قدس و نوار غزه برگزار کند. ما نمی‌توانیم بدون قدس انتخابات برگزار کنیم. از این رو مسؤولیت هرگونه تأخیر در آشتی ملی و تشکیل دولت فلسطینی متوجه دشمن صهیونیستی است. ما برای گذار از این مشکل و تحکیم جبهه داخلی و تثبیت وحدت ملی، ارتباط با همه گروه‌های فلسطینی را ادامه می‌دهیم.

ایشان ادامه دادند: در این دیدار به اوضاع منطقه نیز پرداخته شد و تأکید گردید که همه تلاش‌ها باید بکار گرفته شود تا جهان عرب از وضعیت کنونی آن نجات یابد و راه حل‌های سیاسی برای وضعیت موجود کشورهای عربی بدست آید. همین طور دولت‌های عربی و اسلامی باید تلاش کنند طرحی برای حمایت از قضیه فلسطین و حفظ وحدت امت اسلامی تهیه شود و جلوی گرفتار آمدن در دام فتنه‌های فرقه‌ای که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای دامن زدن به آن تلاش می‌کنند گرفته شود.

دفتر رسانه‌ای علامه سید علی فضل الله

بیروت؛ ۲۱ ربیع الثانی ۱۴۳۳هـ برابر با 14/3/2012م


 

نظر کاربران

 

نام:
پست الکترونیک:
متن:
کد امنیتی:

 

 

ارسال این صفحه به دوست | نسخه قابل چاپ

تعداد بازدید کننده ها:  1050آدرس :ایران، قم، 45 متری عماریاسر، کوچه 5، پلاک 17 - كد پستي:3715713776 و يا صندوق پستي: 3466 - 37185

تلفن:37712316- 37727782- 982537723382+ / فاكس: 982537711893+

پست الكترونيكي: info@bayynat.ir