جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ - 24 شوال 1437

پیامبران

مسلمانان جهان

علماء و أعلام

از منظر دیگران

اماکن اسلامی

مناجات و أدعية

أهل بیت (ع)

خدمات فرهنگی اجتماعی

مقالات

استفتاءات

تألیفات

اخبار

زندگی نامه

تصاویر مرتبط

 
 

دیدار هیأتی از جامعة المصطفی با سید علی فضل الله

علامه سید علی فضل الله هیأتی از جامعة المصطفی العالمیة به ریاست حجة الاسلام والمسلمین جعفری و هیأتی از حوزه علمیه رسول اکرم(ص) لبنان را به حضور پذیرفت.

دیدار هیأتی از جامعة المصطفی العالمیة با علامه سید علی فضل الله

علامه سید علی فضل الله تأکید داشت که مسؤولیت علما و حوزه‌های علمیه این است که برای مقابله با چالش‌ها، در عرصه اجتهاد و عمل، تحولات زمانه را پیگیری کنند. ایشان اشاره داشتند که امید بسیاری می‌رود که حالتی از نوگرایی اسلامی بروز یابد. پدیده‌ای که شکلگیری نمونه‌هایی از آن را در دنیای اسلام شاهد هستیم.
علامه سید علی فضل الله هیأتی از جامعة المصطفی العالمیة به ریاست حجة الاسلام والمسلمین جعفری و هیأتی از حوزه علمیه رسول اکرم(ص) لبنان را به حضور پذیرفت. در این دیدار که علامه شیخ حسین الخشن مدیر حوزه‌های علمیه مؤسسه مرجع دینی راحل آیت الله العظمی سید محمد حسین فضل الله نیز حضور داشت، اوضاع حوزه‌های علمیه با توجه به چالش‌های کنونی و چشم انداز همکاری بین حوزه‌های علمیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در این دیدار راه‌های همکاری و هماهنگی که به نوبه خود می‌تواند به ارتقای سطح علمی طلاب بینجامد و توانایی پیگیری روند کنونی علمی را به آن‌ها ببخشد نیز مورد بررسی قرار گرفت.
در این دیدار علامه سید علی فضل الله تأکید داشت که مسؤولیت فعالان عرصه‌های علمی و حوزوی اسلامی این است که تحولات زمانه را پیگیر باشند و به سؤال‌های حاصل از چالش‌های زمانه به گونه‌ای علمی و اجتهادی پاسخ دهند که علما با احاطه بر اوضاع زمانه و تحولات آن نیز می‌توانند چنین پاسخی را ارائه دهند.
علامه سید علی فضل الله اظهار داشت که چالش‌های فکری و سیاسی و اجتماعی کنونی ایجاب می‌نماید با روح بازاندیشی از حیث اجتهادی مورد پیگیری قرار گیرند. همین طور برای حوزه‌های علمیه لازم است با استفاده از روش‌های دانشگاهی معاصر، روش‌های خود را به سازی کنند و در عین حال اصالت حوزوی و میراث اسلامی خود را حفظ کنند که مورد نیاز بشر امروزی می‌باشد.
ایشان تأکید کردند که امید بسیاری می‌رود که حالتی از نوگرایی اسلامی بروز یابد. پدیده‌ای که شکلگیری نمونه‌هایی از آن را در دنیای اسلام شاهد هستیم. این روح نوگرایی اسلامی می‌تواند تصویری پاک و ناب و سرشار از زندگی از اسلام ارائه دهد و تلاش دارد که بهترین‌ها و بر‌ترین‌ها را به جهان ارائه کند.
دفتر علامه مرجع آیت الله العظمی سید محمد حسین فضل الله (ره)
بیروت؛ ۲۸ جمادی الاولی ۱۴۳۳هـ برابر با 19/4/2012م


 

نظر کاربران

 

نام:
پست الکترونیک:
متن:
کد امنیتی:

 

 

ارسال این صفحه به دوست | نسخه قابل چاپ

تعداد بازدید کننده ها:  1052آدرس :ایران، قم، 45 متری عماریاسر، کوچه 5، پلاک 17 - كد پستي:3715713776 و يا صندوق پستي: 3466 - 37185

تلفن:37712316- 37727782- 982537723382+ / فاكس: 982537711893+

پست الكترونيكي: info@bayynat.ir