پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ - 23 شوال 1437

پیامبران

مسلمانان جهان

علماء و أعلام

از منظر دیگران

اماکن اسلامی

مناجات و أدعية

أهل بیت (ع)

خدمات فرهنگی اجتماعی

مقالات

استفتاءات

تألیفات

اخبار

زندگی نامه

تصاویر مرتبط

 
 

دیدار علامه سید علی فضل الله از عراق

علامه سید علی فضل الله دیدار خود از عراق را با ملاقات با آقای نوری المالکی رئیس دولت عراق پایان داد. در این دیدار روابط لبنان و عراق و نیز آخرین تحولات عمومی منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدار علامه سید علی فضل الله از عراقعلامه سید علی فضل الله در پایان دیدار از کشور عراق با آقای نوری المالکی رئیس دولت عراق دیدار کرد. وی تأکید داشت که وحدت عراقی ها پیام اطمینان برای کل منطقه است و می تواند بیانگر آرمان ها و آرزوهای لبنانی هایی باشد که چشم انتظار الگوهای اتحاد جغرافیایی و سیاسی هستند.

علامه سید علی فضل الله دیدار خود از عراق را با ملاقات با آقای نوری المالکی رئیس دولت عراق پایان داد. در این دیدار روابط لبنان و عراق و نیز آخرین تحولات عمومی منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار علامه سید علی فضل الله بر اهمیت وحدت داخلی عراق به دور از دسته بندی های مذهبی و سیاسی تأکید داشت. ایشان اشاره داشت که این وحدت می تواند پیامی قدرتمند به همه تفرقه افکنان در منطقه باشد. ایشان اظهار داشت که ملت عراق ثابت کرد که ملتی اصیل و متحد است که فتنه های طائفه ای و مذهبی را ریشه کن کرده است. ایشان اشاره داشت که راه رسیدن به ثبات سیاسی همین است و ما امیدواریم که ثبات سیاسی در عراق تثبیت شود. ثبات سیاسی عراق اطمینان مضاعفی برای همسایگان عراق و منطقه می باشد. ثبات سیاسی عراق برای لبنانی ها نیز بسیار اهمیت دارد. زیرا آنها چشم انتظار نمونه های از اتحاد سیاسی و جغرافیایی هستند که بیانگر آرمان ها و آرزوهای آنان باشد. آن هم در شرایطی که محورهای بین المللی تلاش می کنند که منطقه را بر اساس ائتلاف های سیاسی و شاید هم مذهبی دچار چند دستگی کنند.

علامه سید علی فضل الله بعد از بازگشت از عراق، جمعی از فعالان و شخصیت های اجتماعی و فرهنگی لبنان را به ریاست صلاح الحرکة نماینده سابق پارلمان را به حضور پذیرفت. در این دیدار اوضاع عمومی لبنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار علامه سید علی فضل الله تأکید داشت که باید اصول و مبانی خود را که با ارزش های اسلامی و انسانی همخوانی دارند، حفظ کنیم. در همین زمان باید به دور از همه اتهام زنی ها، از گوناگونی موجود در جامعه خود نیز حمایت و مراقبت کنیم.

ایشان اظهار داشتند ما با وحدتی موافق هستیم که از این گوناگونی حمایت کند. از این رو ما در کنار وحدت ملی و اسلامی و وحدت داخلی شیعی قرار داریم. تنوع و گوناگونی به معنای از هم گسیختگی و نیز فقدان نقد نیست. در عین حال به معنای نابسامانی و سقوط و تباهی نیز نیست. ایشان تأکید داشت که ما به فضای بسته اعتقادی نداریم بلکه به فضاهای بازی باور داریم که در عرصه های عربی و اسلامی و انسانی افراد با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

در دیدار جداگانه ای علامه سید علی فضل الله روی عیسی الخوری را به حضور پذیرفت. در این دیدار اوضاع عمومی لبنان ومنطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سید علی فضل الله تأکید داشت که ما باید به قضایای اساسی خود وفادار باشیم. نباید نسبت به سرنوشت امت اسلامی، خصوصاً مقابله با دشمن صهیونیستی و حمایت از خط مقاومت و تثبیت آن در عرصه های گوناگون بی تفاوت باشیم.

دفتر علامه مرجع آیت الله العظمی سیدمحمدحسین فضل الله(ره)

بیروت؛ 11 جمادی الثانی 1433هـ برابر با 2/5/2012م


 

نظر کاربران

 

نام:
پست الکترونیک:
متن:
کد امنیتی:

 

 

ارسال این صفحه به دوست | نسخه قابل چاپ

تعداد بازدید کننده ها:  1183آدرس :ایران، قم، 45 متری عماریاسر، کوچه 5، پلاک 17 - كد پستي:3715713776 و يا صندوق پستي: 3466 - 37185

تلفن:37712316- 37727782- 982537723382+ / فاكس: 982537711893+

پست الكترونيكي: info@bayynat.ir