يكشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - 19 شوال 1437

پیامبران

مسلمانان جهان

علماء و أعلام

از منظر دیگران

اماکن اسلامی

مناجات و أدعية

أهل بیت (ع)

خدمات فرهنگی اجتماعی

مقالات

استفتاءات

تألیفات

اخبار

زندگی نامه

تصاویر مرتبط

 
 

ادای احترام معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران به مرقد علامه مرجع(ره)

آقای محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران در رأس هیأت بلند پایه ایرانی بر مزار علامه مرجع سید محمد حسین فضل الله(ره) حضور یافت و با نثار گل و قرائت فاتحه نسبت به ایشان ادای احترام کرد.

در این مراسم علامه سید علی فضل الله و جمعی از علما و شخصیت های اسلامی از آقای رحیمی و هیأت همراه استقبال نمود. بعد از این مراسم معاون اول رئیس جمهور اسلامی ایران اظهار داشت:
در این مکان بزرگ، خداوند عزوجل را شکرگزاریم که به ما این فرصت را عنایت فرمود تا به زیارت مضجع شریفی نائل شویم که یکی از عالمان بزرگ جهان اسلام را در بین خود جای داده است.
ما اعتقاد داریم که خطبه های حکیمانه و سخنان هدایتگرانه و مواعظ رسای حضرت آیت الله العظمی سید محمد حسین فضل الله (ره) در طول زندگی شریف ایشان، هنوز هم نه فقط در کشور عزیز لبنان که در سایر نقاط جهان نیز بازتاب دارد.
سخنان ایشان منادی وحدت در بین فرزندان لبنان عزیز بود و ما امروز شاهد آثار نیک و بازتاب های مبارک خطبه های حکیمانه ایشان را که از مساجد و خانه خدا در این کشور بزرگ آغازیدن گرفتند، مشاهده می کنیم. ایشان اولین فردی بودند که نخست از مقاومت و سپس از وحدت و الفت و انسجام بین همه فرزندان ملت لبنان در راستای تحکیم وحدت و ایستادگی و ثبات آن، حمایت و پشتیبانی کردند.
امروز از طرف خود و جمهوری اسلامی ایران و رهبری و دولت و ملت خوب آن، دروهای خالصانه را به روح پاک و متعالی سید تقدیم می نمایم.
ما بر این عقیده هستیم که خلف صالح ایشان نیز این مشعل را به دست دارد و راه استوار ایشان را که منادی مقاومت و وحدت و همگرایی بین همه است، ادامه می دهد. به درگاه خداوند عزوجل دست به دعا بر می داریم که سید را با رحمت واسعه خویش در بر بگیرد و در کنار انبیاء و صدیقین و شهدا در بهشت خویش مأوا دهد. ر پایان نیز بهترین درودهای قلبی خالصانه خویش را بدرقه راه مردان الهی می کنیم که مشعل دار مقاومت و حقیقت خواهی هستند.
در پایان این مراسم، هیأت ایرانی نماز را در مسجد امامین الحسنین(ع) به امامت علامه سید علی فضل الله اقامه کرد.
دفتر علامه مرجع آیت الله العظمی سیدمحمدحسین فضل الله(ره)
بیروت؛ 12 جمادی الثانی 1433هـ برابر با 3/5/2012م


 

نظر کاربران

 

نام:
پست الکترونیک:
متن:
کد امنیتی:

 

 

ارسال این صفحه به دوست | نسخه قابل چاپ

تعداد بازدید کننده ها:  1156آدرس :ایران، قم، 45 متری عماریاسر، کوچه 5، پلاک 17 - كد پستي:3715713776 و يا صندوق پستي: 3466 - 37185

تلفن:37712316- 37727782- 982537723382+ / فاكس: 982537711893+

پست الكترونيكي: info@bayynat.ir